Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο η ομάδα Κ-20 του Λεβαδειακού πέρασε αήττητη από το Αγρίνιο και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη ομάδα του Παναιτωλικού.

Οι νεαροί παίκτες του Βαγγέλη Φράγκα προηγήθηκαν στο 12’ όταν ο Νίκας με συρτό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-1. Στο 25’ ο Γκασούκας ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Τρία λεπτά αργότερα ο Νταλακούρας εκτέλεσε πέναλτι αλλά ο Ζωγράφος απέκρουσε ενώ στο 30’ αποβλήθηκε ο Λιάγκας.

Δέκα λεπτά πριν το τέλος ο Λεβαδειακός θα μπορούσε να «κλέψει» τη νίκη αλλά ο Τσίμπος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι στην μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το… τρίποντο.

Παναιτωλικός: Καλαντζής, Πριόνας, Μπακογιάννης (77’ Αλομπισάτ), Χριστογιάννης, Γιαννιώτης Δ., Τσιγγάρας, Μπελεβώνης, Νταλακούρας (84’ Πατίλας), Γκασούκας, Κοτρώτσος (65’ Κυζιρίδης), Γεωργούσης.

Λεβαδειακός: Ζωγράφος, Saliai, Τσίμπος, Λιάγκας, Μερεντίτης, Αργυρίου, Δήμος (70* Παχούμης), Νίκας, Ιωαννίδης (85* Κουκοβίνος), Χατζηλάμπρος, Πόρρης (46* Βήχος)