Κράταγαν καλά τη νίκη μέσα στην Τρίπολη οι παίκτες της Κ-20 με το γκολ του Νίκα αλλά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η… τύχη τους τη στέρησε αφού ο Αστέρας με ένα σουτ από το πουθενά κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια (1-1).

Η νεαροί του Λεβαδειακού είχαν αγωνιστικότητα, πάθος, πειθαρχία, ήταν καλύτεροι και εκτός από το γκολ είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να «κλειδώσουν» τη νίκη αλλά…

Η ομάδα του Βαγγέλη Φράγκα προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Νίκα (70’), αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια στις καθυστερήσεις με τέρμα του Φωτόπουλου.

Ο Λεβαδειακός ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσίμπου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 75′.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Καπετάνος, Ασημάκης, Ρόμπερτ, Ζήσης, Χριστόπουλος (75′ Κομνηνός), Ατζουλάς, Γλέζος, Κανελλόπουλος, Μαρίνος (60′ Φωτόπουλος), Τσανγκ, Νικολακόπουλος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φραγκάς): Ζωγράφος, Βλαβιανος, Τσίμπος, Λιάγκας, Ματσοτσάι, Βήχος, Νίκας, Κουκοβίνος, Δήμος (80′ Φάσας), Πορής (65′ Παπαθεοδώρου), Μυστακίδης (85′ Παχούμης).