Αν και πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση η ομάδα Κ- 20) του Λεβαδειακού ηττήθηκε 2-1 από την αντίστοιχη ομάδα της Α.Ε.Κ. Το παιχνίδι  έγινε νωρίς το πρωί (11:00’) του Σαββάτου στο δημοτικό γήπεδο του Γαλατσίου (Αλσους Βεϊκου), για την 28η αγωνιστική του προγράμματος του πρωταθλήματος “Novasports Super League U20” της σεζόν 2017-2018.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε στο 13′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Γιούση με το 1-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου.
Στο 59′ η ομάδα του Βαγγέλη Φράγκα έφτασαν στην ισοφάριση με το γκολ του Πόρη και πάλεψαν για να κάνουν την ανατροπή.
Στις καθυστερήσεις, όμως, σκόραρε ο Σαρδέλης και έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους.

Α.Ε.Κ.: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Μωραϊτάκης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Τάμπας, Σαρδέλης, Μπότος, Χριστόπουλος (75′ Μούλτσιας) Γιούσης, Ρούσσος (75′ Κόφι)
Λεβαδειακός: Ζωγράφος, Σαλιάι, Τσίμπος, Βλαβιανός, Λιάγκας, Τζελάι, Δήμος (65′ Τσιμόπουλος) Βήχος, Μιτακίδης, Πόρης (88′ Παχούμης) Φάσσας.