Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα εκτός έδρας, πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Λεβαδειακού, καθώς επικράτησε με 3-2 της αντίστοιχης του ΠΑΣ Γιάννινα, στο παιχνίδι που έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Epirus, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι νεαροί του Λεβαδειακού άνοιξαν το σκορ στο 10′ με τον Κοτρογιάννη και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 34′ με γκολ του Τσάπρα. Το 0-2 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Λεβαδειακός έκανε το 0-3 στο 56′ με τέρμα που σημείωσε ο Νίκας. Στη συνέχεια ο ΠΑΣ μείωσε σε 1-3 στο 72′ με γκολ του Πήλιου, και στο 93′ ο Καραμποΐκης διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Βενετικίδης, Νάνος (46′ Γεωργούλας), Γώγος, Μελιγγιώτης, Κάια, Λιάσος, Λιάππης (68′ Γιωτάκης), Κ. Μπούμπας, Καραμποΐκης, Παπαδόπουλος (46′ Τάτσης), Πήλιος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Λιάγκας, Νίκας, Βήχος, Μακρής (90+2′ Σπυράκης), Κολιμάτσης, Νικολάου, Τσάπρας, Πούλος, Κυριαζής, Κοτρογιάννης (82′ Δήμος).