Πετυχαίνοντας δύο τέρματα στις αρχές κάθε ημιχρόνου, ο Πανιώνιος επικράτησε του Λεβαδειακού με σκορ 2-0.
Ο αγώνας ήταν στα πλαίσια της 13ης αγωνιαστικής του πρωταθλήματος U19 της Super League και διεξήχθηκε στο γήπεδο της Γλυφάδας το πρωί του Σαββάτου.
Οι νικητές ήταν καλύτεροι μέχρι το 65΄όπου εκτός των δύο τερμάτων θα μπορούσαν να σημειώσουν και άλλα τέρματα, έχοντας τρία δοκάρια με τους Τσερεγκόφ (2) και Αγγελή.
Η ομάδα του Αριαν Τζούμπα αντέδρασε στο τελευταίο 25λεπτο, χάνοντας ευκαιρίες ακόμη και  για να φύβει με θετικό αποτέλεσμα από την Αθήνα.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο 1ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης με τον Νομικό, και κλείδωσαν τη νίκη τους στο 47′, με τον Γρίβα που διαμόρφωσε το τελικό 2-0!

Πανιώνιος: Πασαλιμανιώτης, Τριάντης (70′ Οικονόμου), Νομικός, Αγγέλης, Μίκο (62′ Μπουσάι), Φίλων, Ρέτσος, Γρίβας, Σουσώνης, Τσερεγκόφ, Αναστόπουλος (46′ Δαυίδης).

Λεβαδειακός: Πρωτόπαππας,Νικολάου (55’ Μυτάκης), Κολιμάτσης, Σαλιάι, Αργυρίου, Κυριαζής, Τσάπρας, Κοτεογιαννης (65’ Σπυράκης), Μακρής, Δήμος (75’ Στούπας), Ντε Νικολό