Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο στο γήπεδο του Αγίου Σπυρίδωνα η ομάδα Κ-19 του Λεβαδειακού αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού σε ένα παιχνίδι όπου οι νεαροί παίκτες των «πρασίνων» θα μπορούσαν να πάρουν και τη νίκη αφού και ευκαιρίες έχασαν αλλά και από δικά τους λάθη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τα δυο γκολ κάνοντας προσωρινά και την ανατροπή.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Λεβαδειακός στάθηκε καλύτερα και κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί στο σκορ στο 40* με τον Μακρή να κάνει το 1-0.

Στην επανάληψη και σε διάστημα οκτώ λεπτών οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και εκμεταλλευόμενοι τα αμυντικά λάθη κατάφεραν να προηγηθούν 1-2.

Στο 75* όμως ο Νίκας έφερε το παιχνίδι στα ίσια ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2.

Λεβαδειακός: Ζωγράφος, Πούλος (Χάρισον), Σπίρι, Βήχος, Κολιμάτσης, Τσάπρας, Αργυρίου, Κυριαζής, Δήμος (Κοτρογιάννης), Νίκας, Μακρής, Νικολάου