Αν και έκανε καλό παιχνίδι η ομάδα της U19 του Λεβαδειακού γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Αρη με σκορ 0-1, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική της Super League.
Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανοιχτό και για τις δύο ομάδες με τον Άρη να απειλεί πρώτος στο 8’ όταν το διαγώνιο σουτ του Τσαγκαλίδη που πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας, κατέληξε άουτ.
Δύο λεπτά αργότερα σε μακρινή μπαλιά η μπάλα «έπεσε» στη μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού, Μπαλικτσης πρόλαβε και πήρε την κεφαλιά προ του Ζωγράφου που έπεσε πάνω του, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.
Το πέναλτι εκτέλεσε ο Βαβλιάκης πετυχαίνοντας το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης (0-1).
Στο 21΄ο Λεβαδειακός έφτασε κοντά στην ισοφάριση όμως το σουτ του Μακρή από καλή θέση βρήκε και πόδι αμυνόμενο καταλήγοντας κόρνερ.
Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στον Λεβαδειακό που πίεζε για την ισοφάριση, με την ομάδα του Άρη να βρίσκεται συνεχώς κάτω από την μεσαία γραμμή.
Στο 55’ στάθηκε άτυχος όταν το σουτ του Νίκα μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ.

Λεβαδειακός: Ζωγράφος, Τσάπρας, Σπίρι (76’ Καραμπάς), Βήχος, Κολιμάτσης, Αργυρίου, Βαγγέλωβ (56’ Δήμος), Νίκας, Μακρής, Κοτρογιάννης (65’ Ντε Νικολό), Κυριαζής
Αρης: Μπαταλαμας, Αξινιαρης, Τσαγκαλίδης, Μπαγκαλιανης, Μουρατίδης (52΄Τσαπικουνης), Σενγκεργκης, Τρακας (67’ Σιουτας), Ψωματάκης (73’ Πάγκος), Μπαλικτσης, Βαβλιακης, Κοντοπούλης