Παρά το γεγονός ότι έπαιξε με δέκα ποδοσφαιριστές, για περίπου 25 λεπτά, ο Λεβαδειακός κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με τελικό σκορ 2-2 απέναντι στον Πανιώνιο, εντός έδρας, για τη Super League K17.
Μόλις στο 2′ οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν, όταν ο Μιραφιόρι από κοντά, μετά από γύρισμα του Μπαρμπαλιά, κατάφερε να ανοίξει το σκορ.
Το προβάδισμα όμως δεν κράτησε αρκετά για τον Πανιώνιο καθώς στο 4′ ο Λέτης έδωσε την ασίστ στον Τσιώλη ο οποίος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1!
Το ματς συνέχισε όμως να έχει εκρηκτικό ρυθμό και στο 7′ ο Πανιώνιος πήρε και πάλι το προβάδισμα, με σκόρερ ξανά τον Μιραφιόρι.
Δέκα λεπτά αργότερα ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι σε σουτ του Τσιώλη!
Μετά απ’ αυτό το φοβερό 20λεπτο του αγώνα το παιχνίδι πήγε στο κέντρο και στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 58′ με τον Τσιώλη να κάνει την ασίστ για τον Κατσιγιάννη ο οποίος σκόραρε για το 2-2.
Στη συνέχεια ο Λεβαδειακός έμεινε με δέκα καθώς στο 67′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μολές.
Λεβαδειακός (Γιάννης Κάντας): Λατολάρι, Παλιάτσας (86′ Μούτσος), Σκλαβούνος (89′ Καντάς), Δεληγιάννης, Μολές, Μυτάκης, Τσιώλης, Αγρογιάννης, Λέτης (89′ Δήμου), Αποστολάκης (59′ Παπαθανασίου), Κατσιγιάννης (59′ λ. τρ. Κουκοδήμος).
Πανιώνιος (Κώστας Ζαλάβρας): Παχατουρας, Νινο (56′ Ζάχι), Β. Γρηγοριαδης, Τσαπατσαρης, Χριστοφιλόπουλος, Παπαδόπουλος, Π. Γρηγοριαδης (73′ Μπασλάρι), Κουτσάκης, Μπαρμπαλιας (59′ Χαϊκάλης), Κουτρας (79′ Μυτακίδης), Μιραφιορι.