Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα Κ-17 που κέρδισε 1-0 τον Απόλλωνα και τον προσπέρασε στη βαθμολογία.
Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς να υπάρχει ευκαιρία. Κυρίως παιχνίδι κέντρου χωρίς κάποια ομάδα να απειλήσει. Στο δεύτερο ημίχρονο στο 57’ ο Σπίρι με σουτ από τα 30 μέτρα έστειλε την μπάλα στο αριστερό γάμα της εστίας κάνοντας το 1-0. Στο 65’ ο ίδιος παίκτης σε σουτ έξω από την περιοχή λίγο άουτ. Στο 77’ ο Λέτης αφού πέρασε τον τελευταίο αμυντικό και τον τερματοφύλακα από πλάγια θέση πλάσαρε άουτ στην μεγαλύτερη ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι. Στα τελευταία 10 λεπτά δεν υπήρξε αξιόλογη φάση μιας και ο Λεβαδειακός έκανε διαχείρηση του αποτελέσματος κρατώντας μακρυά τους παίκτες του Απόλλωνα από την εστία του.

11. Σπίρι (78’ λ.τρ. Τζάνος)

Δήλωση Βαγγέλη Λέντα : Το σημερινό παιχνίδι πρέπει να το χρησιμοποιήσουμε ως παράδειγμα προς αποφυγή όσων αφορά την διαχείριση των νεύρων μας… θα πρέπει να ασχολούμαστε μόνο με το ποδοσφαιρικό κομμάτι και με τίποτα άλλο. Όσων αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, ήμασταν αποφασιστικοί σε όλες τις ενέργειες μας και αφοσιωμένοι στο να πετύχουμε τον στόχο μας που ήταν η νίκη. Δεν απειληθήκαμε σε καμμία φάση του παιχνιδιού και θα μπορούσαμε να πετύχουμε και δεύτερο γκολ αλλά δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι σην τελική μας επιλογή. Μία δίκαιη νίκη για τα παιδιά μου και πιστεύω να συνεχίσουμε να βελτιώνουμε την βαθμολογική μας θέση.