Την ήττα με 2-0 γνώρισε η ομάδα Κ-17 από την αντίστοιχη του Ατρομήτου εκτός έδρας. Οι νεαροί του Βαγγέλη Λέντα αδικούνται από το τελικό αποτέλεσμα αφού στάθηκαν πολύ καλά και έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Στο 17’ τεράστια ευκαιρία σε κόρνερ του Τσάπρα και κεφαλιά του Σαχίνη, ο Γιαννακός μόνος του απο τα δύο μέτρα πλάσαρε και έδιωξαν στην γραμμή οι αμυντικοί σε νέο κόρνερ. Στο 28’ ο Λέτης πέρασε τρεις παίκτες συνδιάστηκε με τον Σπίρι ο οποίος του έστρωσε πάλι και το σουτ του Λέτη μπλόκαρε ο τερματοφύλακας. Στο 33’ σουτ του Λέτη από τριάντα μέτρα έδιωξε δύσκολα ο τερματοφύλακας. Άλλη μία μεγάλη ευκαιρία στο 44´ ο Λέτης αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του έστρωσε στον Σπίρι ο οποίος σούταρε λίγο άουτ από πλεονεκτική θέση. Στο δεύτερο ημίχρονο σε μεγάλη μπαλιά από την άμυνα στο 65’, ενα μέτρο οφσάιντ ο επιθετικός του Ατρομήτου έκανε το 1-0. Στο 75’ ο Τσάπρας έκλεψε την μπάλα σε λάθος του τερματοφύλακα αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει σε κενή εστία αφού τον πρόλαβε ο αμυντικός και στο 86’ απευθείας εκτέλεση φάουλ 2-0.

Λεβαδειακός: 1. Λιάπης 2. Σαχίνης (80’ Σκλαβούνος) 3. Λεχουρίτης 4. Γερακιός 5. Γιαννακός (25’ Καρασάββας) 6. Νικολάου 7. Κακός (70’ Λαζίδης) 8. Κασμάς (70’ Κατσικαλάκης) 9. Λέτης 10. Τσάπρας (80’ Λυμπέρης) 11. Σπίρι

Δήλωση Βαγγέλη Λέντα : «Στα πρώτα 15 λεπτά δεν υπήρχαμε στον αγωνιστικό χώρο, όμως μετά από εσωτερικές αλλαγές που έγιναν ισορροπήσαμε και βγήκαμε στην επίθεση με καλές προοπτικές για να πετύχουμε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν απειληθήκαμε καθόλου όμως σε μία κακή στιγμή των αμυντικών μου (αν και ο επιθετικός ήταν φανερά οφσάιντ), βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Παρά τις αλλαγές μας δεν καταφέραμε να δημιουργήσουμε προβλήματα στον Ατρόμητο και μοιραία ήρθε η ήττα. Είχαμε απραξία ενός μήνα όμως τα παιδιά με την παρουσία τους έδειξαν ότι αυτό δεν μας επηρέασε παρά μόνο στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού απέναντι σε μία από τις πολύ καλές ομάδες του ομίλου μας και θα μπορούσαμε να φύγουμε με ένα θετικό αποτέλεσμα»