Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ηττήθηκε από την ΑΕΚ με σκορ 6-0, στο ματς που έγινε χθες το απόγευμα στο ΟΑΚΑ, για τη 2η αγωνιστική της 3ης Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2016-2017 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ έπρεπε να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα της προηγούμενης εβδομάδας και προσπάθησαν να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ.
Στο 11’ ο Μάγκας έκανε τη βαθειά μπαλιά με στόχο τον Βασιλείου, ωστόσο εκείνος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ από τον α’ βοηθό.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21’ με τον Μπακασέτα και πήραν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού, μετουσιώνοντάς τον σε γκολ με τον Araujo στο 28’ και στο 61’, τον Vargas στο 68’, τον Κολοβέτσιο στο 79’ και τον Γαλανόπουλο στο 84’.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ δε μπόρεσαν να πετύχουν το γκολ «της τιμής», καθώς στο 87’, στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Milhazes η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στο τερέν και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ανέστης απέκρουσε στο μακρινό δυνατό σουτ του Μαχαίρα.