Με… σβηστές τις μηχανές και με πολλά νέα πρόσωπα στην αρχική ενδεκάδα σε σχέση με το πρόσφατο παιχνίδι πρωταθλήματος κόντρα στον Ηρακλή, η ομάδα μας κατάφερε να επικρατήσει πολύ εύκολα του Πανσερραϊκού με 3-1 και να κάνει σημαντικό βήμα για την πρόκριση της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Πριν συμπληρωθεί καν ένα λεπτό παιχνιδιού ο Παππάς άνοιξε το σκορ (1-0) με ψύχραιμο πλασέ από πλεονεκτική θέση ενώ στο 13′ ο Ουόν έκανε το 2-0 με κοντινό σουτ. Ο Γιακουμάκης με καρφωτή κεφαλιά λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 41′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 3-0 και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με με το κοντινό πλασέ που επιχείρησε ο Κάκκο στο 67′.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Μοσχονάς, Ζεζίνιο, Μάντζιος (60′ Σένκα), Βασιλείου (73′ λ. τρ. Καψάσκης), Μάγκας, Γιακουμάκης, Τόπι, Μεντί, Καλτσάς, Ουόν (61′ Μιλιάζες), Παππάς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Nτουπρέ, Καψάλης, Τσελεπίδης (46′ Στέβιτς), Παπατζίκος, Βοσκόπουλος, Φουσού, Παναγιωτίδης (69′ Μαφουτά), Τσιμίκας (57′ Χατζηδημητρίου), Τσούτσης, Κάκκο, Κανούλας.