Δύο εκτός έδρας ήττες περιελάμβανε το σαββατοκύριακο για τις ομάδες Υποδομής του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ.
Χθες, στον αγώνα που έγινε στο αθλητικό κέντρο «Emileon», στο Αγρίνιο, οι Νέοι Κ20 ηττήθηκαν από την αντίστοιχη ομάδα του Παναιτωλικού για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομής Super League Novasports K20.
Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τα γκολ που τους έδωσαν τη νίκη προς το τέλος της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 87’ με τον Μιχάι και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιαννιώτη.
Για τους Νέους Κ20 του Παναιτωλικού έπαιξαν οι:
Σταματόπουλος, Μπελεβώνης, Παρράς, Μιχάι, Μαλής, Τσιγγάρας, Νταλακούρας, Γιαννιώτης Ηλ., Καββαδίας (70’ Κούστας), Γεωργούσης (84’ Πατίλας), Γκασούκας (25’ λ.τρ. Χριστογιάννης).
Για τους Νέους Κ20 του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ αγωνίστηκαν οι:
Λύτρας, Μερεντίτης, Λιάγκας, Δαρδαμάνης (88’ Βυθούλκας), Φάσσας, Παπαθεοδώρου (60’ Γεωργακόπουλος), Meshi, Νίκας, Σαραντίδης (75’ Zyberi), Γρηγοριάδης, Πορής.

Το Σάββατο, στον αγώνα που έγινε στο Αθλητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης», στο Κορωπί, οι Νέοι Κ17 ηττήθηκαν από τους Νέους Κ17 του Παναθηναϊκού με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής τους 3ου γύρου, του Α’ ομίλου, του Πρωταθλήματος Υποδομής Super League Novasports K17.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 70’ με τον Δουγένη.
Οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ «άγγιξαν» την ισοφάριση στο 89’, αλλά στο σουτ του Παχούμη η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι κι έτσι το 1-0 παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης.