Δύο εντελώς διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα έδειξε η ομάδα μας στη σημερινή αναμέτρηση του σταδίου Καραϊσκάκη κόντρα στον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και γνώρισε τελικά την ήττα με 4-0.

Οι ποδοσφαιριστές του Ράτκο Ντόστανιτς στάθηκαν πολύ καλά απέναντι στους αντιπάλους τους κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και κατάφεραν να διατηρήσουν ανέπαφη της εστία του Ναμάσκο αλλά στην επανάληψη δεν έδειξαν την ίδια αυτοσυγκέντρωση με αποτέλεσμα να βρεθούν στο 48΄πίσω στο σκορ (1-0) μετά το γκολ που σημείωσε ο Ιντέγε με ανάποδο ψαλίδι. Αξίζει να σημειώσουμε ωστόσο ότι το τέρμα δεν θα έπρεπε κανονικά να μετρήσει μιας και ο σκόρερ ήταν σε καταφανέστατη θέση οφσάιντ.

Στα επόμενα λεπτά η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και θα μπορούσε κάλλιστα να είχε φθάσει στην ισοφάριση αλλά δυστυχώς οι Μαντζιος και Γιακουμάκης στο 57′ και 61′ αντίστοιχα πέταξαν στα… σκουπίδια τις κλασικές ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Από το συγκεκριμένο χρονικό σημείο κι έπειτα οι γηπεδούχοι πήραν εξ’ ολοκλήρου τα ηνία του παιχνιδιού και χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Μιλιβόγεβιτς (70′), Φορτούνης (71′) και Ιντέγε (74′) έφθασαν εύκολα στην τελική επικράτηση με 4-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς (74’ Ανδρούτσος), Φορτούνης, Σεμπά, Ελιουνούσι (72’ Πάρντο), Ιντέγε (77’ Καρντόσο).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ναμάσκο, Τριποτσέρης, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Μάντζιος, Τόνι Σίλβα, Ουόν, Μιλιάζες, Μουλόπουλος, Καραμπουέ (46’ Γιακουμάκης).