Οι Νέοι Κ17 του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ηττήθηκαν με σκορ 2-1 από τους Νέους Κ17 της ΑΕΚ, στον αγώνα που έγινε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Δήμου Βριλησσίων, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 4ου γύρου, του Α’ ομίλου, του Πρωταθλήματος Υποδομής Super League Novasports K17.
Ένα αποτέλεσμα που αδικεί της προσπάθειες των νεαρών ποδοσφαιριστών του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, οι οποίοι ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους, που είναι και πρωτοπόροι στον όμιλο, στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης.
Ο Δήμος με ωραίο σουτ στο 38’ άνοιξε το σκορ για το ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ Κ17 και το αποτέλεσμα παρέμεινε έως τη λήξη του ημιχρόνου.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο β’ ημίχρονο και εκμεταλλευόμενοι το λάθος στην άμυνα του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ Κ17 έφεραν το ματς στα ίσια στο 50’ με τον Σαρδέλη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Μπότο. Ωστόσο πριν η μπάλα καταλήξει στον σκόρερ είχε βγει εκτός των ορίων του γηπέδου, οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ σταμάτησαν θεωρώντας πως ο διαιτητής θα καταλογίσει το άουτ, πράγμα το οποίο δεν έγινε και τελικά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
Στη συνέχεια οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν, με τον διαιτητή να δείχνει ανεκτικότητα στα σκληρά μαρκαρίσματα των γηπεδούχων και το 2-1 να παραμένει έως τη λήξη της αναμέτρησης.