Η ομάδα Κ-20 του Λεβαδειακού έχασε 0-1 από την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο του αθλητικού κέντρου της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας, στον Αγιο Σπυρίδωνα,  για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος «Novasports Super League U20» της σεζόν 2017-2018.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Γιώργος Μαρίνος, στο 83ο λεπτό της συνάντησης με ωραίο, δυνατό, συρτό, σουτ, τρία μέτρα έξω από την περιοχή, στον άξονα, στην αριστερή γωνία, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια.
Ο Λεβαδειακός, δυο λεπτά αργότερα, υποχρεώθηκε να συνεχίσει με 10 παίχτες καθώς ο Κώστας Αργυρίου είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα και έτσι τα πράγματα δεν μπορούσαν να αλλάξουν και έτσι υποχρεώθηκε σε δεύτερη, σερί, εντός έδρας, ήττα μετά από αυτή από τον Ολυμπιακό και τρίτη, σερί, καθώς μεσολάβησε και η ήττα στα Ιωάννινα.

Το παιχνίδι ήταν «κλειστό» και δεν είχε πολλές φάσεις…

Λεβαδειακός (Βαγγέλης Φράγκας): Παπαθανασίου – Τσελάι, Τσίμπος (87’ Παντίσκος), Μανέτας, Λιάγκας, Αργυρίου, Δήμος, Φάσσας, Μιτακίδης (82’ Παχούμης), Πορής (53’ Σπυράκης), Βήχος.

Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Γεωργολόπουλος) Τσιμόπουλος – Ζήσης, Κουμαντεβ, Χριστόπουλος, Αντζουλας, Καρδαρης, Διαμαντόπουλος, Ζορμπάς, Νικολακόπουλος (89’ Ασημάκης), Σουμαχ (51’ Τζημος), Μπλατσος (66’ Μαρίνος).