Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Νέων Κ20 του Λεβαδειακού, καθώς επικράτησε με το εμφατικό 4-0 της αντίστοιχης ομάδας του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο στον Άγιο Σπυρίδωνα, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League

Οι νεαροί του Λεβαδειακού άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8’ με γκολ του Μερεντίτη και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 14’ με τον Νίκα.

Στο 43’ ο Απόλλωνας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τζιόλα και ο τερματοφύλακας της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» Μπίφσας απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο  Ιωαννίδης, με το 2-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Σαμουλίδης είδε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τον Απόλλωνα με 9 παίκτες για το δεύτερο μέρος.

Ετσι ο Λεβαδειακός, δεν δυσκολεύθηκε ιδιαίτερα, να διευρύνει το σκορ. Στο 49’ ο Νίκας, σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3-0, ενώ στο 55’ ο Δήμος διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Πλέον ο Λεβαδειακός έφθασε στους 8 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Απόλλωνας παραμένει ουραγός, μην έχοντας πάρει ούτε ένα βαθμό στη διοργάνωση.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φράγκας): Ζωγράφος, Σαλιάι, Μάνθας, Λιάγκας, Μερεντίτης, Αργυρίου, Βήχος, Χατζηλάμπρος, Νίκας, Ιωαννίδης, Δήμος. Επαιξαν και οι Ματσοτάι, Πορής, Μυστακίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Μπίφσας, Κανελάκης, Σαμουλίδης, Σπίτζος, Γεωργακόπουλος, Τζιόλας, Μπουρμπούλης, Γιαούπη, Κόκκορης, Καριμπίδης, Μεντή. Επαιξαν και οι Τζαφέρι, Χρήστου, Παπακωνσταντίνου.