Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Διαγόρα με σκορ 0-1 στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής των Play offs της Football League ΟΠΑΠ  και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για επάνοδο στη Super League.  Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Ζουρούδης στο 54’.
Η πρώτη καλή στιγμή για τους παίκτες του Γιάννη Παπακώστα σημειώθηκε στο 27’, όταν ο Κοιλιάρας έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Dimbala δεν πρόλαβε να πιάσει την κεφαλιά. Στο 31’ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν την εστία του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, όταν το σουτ του Χατζηκοσμά μπλόκαρε με εντυπωσιακό τρόπο ο Στρατηλάτης. Στο 34’ ο Dimbala μπήκε μέσα στην περιοχή των τυπικά γηπεδούχων, ο Καρπαθάκης τον αγκάλιασε και τον έριξε στο έδαφος, ο επιθετικός του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ πέφτοντας σούταρε, ο Χειμενέτος απέκρουσε και ο διαιτητής διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι, αρνούμενος να καταλογίσει το πέναλτι υπέρ του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ.  Στο 44’ ο Ταραλίδης επιχείρησε το μακρινό σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Χειμωνέττου. Στο 53’ ο Κοιλιάρας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο νεοεισελθών Popovic έπιασε τη γυριστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. Ένα λεπτό αργότερα ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ άνοιξε το σκορ, όταν ο Τριποτσέρης έκανε τη μακρινή μπαλιά στον Ζουρούδη, εκείνος μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 58’ το σουτ του Ταραλίδη έξω από την περιοχή πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Χειμωνέττου, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Popovic ένα λεπτό αργότερα. Στο 62’ έπειτα από βαθειά μπαλιά του Σωτήρχου ο Ζουρούδης έπιασε σκαστό σουτ  στην κίνηση, με τον τερματοφύλακα του Διαγόρα να αποκρούει εξ’ επαφής σε κόρνερ. Στο 73’, έπειτα από κόρνερ του Ταραλίδη από τα αριστερά ο Λισγάρας έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. Πέντε λεπτά αργότερα, σε πανομοιότυπη φάση ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, όταν η μπάλα έπειτα από την κεφαλιά του Λισγάρα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.  Αντί αυτού, κινδύνευσε να δεχθεί την ισοφάριση στο 79’, αλλά ο Στρατηλάτης νίκησε στο τετ α τετ τον Χατζηκοσμά. Η τελευταία φάση του αγώνα σημειώθηκε στο 87’, όταν ο Ζουρούδης σούταρε μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση και ο Χειμωνέττος απέκρουσε τη μπάλα με τα πόδια.